kontaktujte nás
ascaso
VŠETKY INFORMÁCIE

50 rokov vo svete espresso.
J. Ascaso sa narodil v malej dedinke v pohorí Huesca. Bol vždycky muž s veľkým podnikateľským duchom a presťahovanie sa do veľkého mesta bolo jeho jedinou príležitosťou na lepšie seba zdkononalenie. Opustil svoju dedinu a presťahoval sa do Barcelony s 3000 pesos vo vrecku a myseľ plná myšlienok. V 50. rokoch sa espresso stalo populárnym v Španielsku a v celej Európe. V Barcelone najmä jeho popularita zaznamenala rast prosperujúceho priemyslu založeného na káve.

V roku 1950 J. Ascaso začal pracovať pre spoločnosť dodávajúcu chrómované časti espressa strojov. V rokoch 1952 až 1962 pracoval J. Ascaso na výrobnej linke Gaggia, kde vyrábal diely pre svetoznámych kávovarov.

Ďalší výrobcovia kávovarov sa dostali na trh. Počet inštalovaných espresa bol čoraz väčší a narastala potreba údržby a opravy. J. Ascaso sa v tom čase rozhodol vyrábať komponenty pre všetky kávovary na trhu.

Akonáhle sa ťažké ranné dni skončili, spoločnosť najala obchodného zástupcu, ktorý uviedol Ascaso do sveta profesionálnych distribútorov a mechaniky a so základným pochopením tesniacich krúžkov, držiakov filtrov, parných ventilov a vykurovacích telies cestoval po celej dĺžke a šírka Španielska, zobrazujúce rôzne výrobky miestnym technikom.

V roku 1962 založil spoločnosť Jesús Ascaso svoje vlastné podnikanie, vyrábajúce a distribuované náhradné diely na kávovary espresso. V súčasnosti spoločnosť Ascaso predáva svoje výrobky vo viac ako 80 krajinách s pokračujúcim rastom a vytvára nové obchodné divízie, ako je výroba espressa strojov.

JL. Ascaso, syn zakladateľa, je muž zodpovedný za diverzifikáciu továrne Ascaso v posledných rokoch. Usadil sa na výrobe espressa strojov na spájanie technických poznatkov a espressovej kultúry.

Prečo si kúpiť kávovar ASCASO BARISTA?
Všetky kávovary ASCASO profi rady majú vo svojom vnútre použitú ako materiál nerez AISI 316 Bojler je hrúbky až 5mm . Prečo nerez a nie meď ?

Nerez je najhorší vodič tepelnej energie – to znamená , že teplo vyrobené kávovarom ostáva vo vnútri kávovaru a nesála preč . Je preukázané , že to dokáže usporiť až 40 % vynaloženej energie a tým aj vaše peniaze . Nerez prirodzene prirodzene neusádza minerály ale odplavuje ich . Pri správnom zvolení zmäkčovača Vám bude fungovať veľmi dlhú dobu .

Led podsvietenie spodku kávovaru a tlačidiel prirodzene prispieva zníženiu chybovosti obsluhy , taktiež k prezentácií kávovaru , ako srdca kaviarne ."

  Katalógy na stiahnutie

  ascaso bar ascaso barista ascaso bigdream ascaso cenník

   Oficiálna webstránka

   www.ascaso.com
   Koľko je 5+2?